MAL | 08.07.2022 16:19 aktualizacja 08.08.2022 15:11
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/aktualnosci/dni-kamienia-pomorskiego-czerwiec-2022-r.--relacja

Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA

Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA

W dniach 24-26 czerwca 2022 r. odbyły się po raz kolejny Dni Kamienia Pomorskiego. Zainaugurował je w Katedrze kamieńskiej występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz duet organowy - Karoliny Karkucińskiej i Macieja Woty. Była to jednocześnie inauguracja tegorocznego Letniego Festiwalu Organowego i Kameralnego w Kamieniu Pomorskim.

Drugi dzień już od rana obfitował w wiele atrakcji. Był to dzień poświęcony uroczystościom związanym z 10-leciem istnienia Mariny Kamienia Pomorskiego. W związku z tym, w Południe odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskiego, a następnie Piknik Marynistyczny, z wieloma atrakcjami dla dzieci i nie tylko.

Na specjalnie przygotowanej scenie, w związku ze Świętem pojawił się nie tylko Burmistrz Kamienia Pomorskiego i jego zastępca czy Prezes Mariny; wśród zaproszonych gości był również europoseł Joachim Brudziński czy wojewoda szczeciński Zbigniew Bogucki. W tak doborowym towarzystwie odbyło się wręczenie Pucharu zwycięzcom tegorocznych Regat. Ponadto, uroczystość była okazją do przekazania Gospodarzom Kamienia Pomorskiego czeku o wartości 8,5 miliona złotych ze środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację dróg miasta.

Po uroczystym rozdaniu nagród i okolicznościowych przemówieniach Gospodarzy i zaproszonych gości, wniesiono TORT z okazji Dekady Istnienia Mariny. Krojenie tortu zapoczątkował wojewoda P. Zbigniew Bogucki. Porcji starczyło dla wszystkich chętnych, niektórzy nawet przyszli po dokładkę:-). Oprócz darmowego tortu, można było skosztować smażonych kiełbasek, a dla dzieci w strefie dziecięcej- waty cukrowej czy popcornu! To wszystko również za darmo :-)

W międzyczasie odbywała się Bitwa Regionów na najsmaczniejszy przysmak. Do konkursu kulinarnego przystąpiło 10 Kół Gospodyń Wiejskich m.in. z ziemi kamieńskiej czy polickiej.

W strefie dziecięcej z kolei, oprócz wspomnianych wcześniej smakołyków, czekało na dzieci, wiele atrakcji: jak gry, mini trampoliny, malowanie buzi, tworzenie papierowych masek i wiele innych.

Na zakończenie dnia, na scenie wystąpił zespół szantowy IGA'cki Band.

Kolejny - trzeci i ostatni Dzień Kamienia Pomorskiego to WIELKI FINAŁ. Tego dnia również już od godziny 12.00 można było skosztować darmowych potraw z ryb, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, skorzystać ze strefy kinowej. Na dzieci z kolei czekały atrakcje w strefie Rybki Wolinki, a wśród nich m.in. darmowe dmuchańce, rozrywka tak uwielbiana przez dzieci.

Zgromadzona w kamieńskim Amfiteatrze publiczność o godz. 18.30 posłuchać mogła zespołu House of Death z żywiołowym wokalistą ( i nie mniej żywiołowymi pozostałymi członkami grupy, wśród których na szczególną uwagę zasługiwał gitarzysta basowy). Frontmen grupy to znany m.in. ze swoich występów w the Voice of Poland niezwykle sympatyczny i do tego bardzo uzdolniony pochodzący z Meksyku Juan Carlos Cano.

Jednak największą i najbardziej wyczekiwaną gwiazdą tegorocznych Dni Kamienia był zespół ZAKOPOWER wraz z wokalistą Sebastianem Karpiel-Bułecką. Występ ten przyciągnął prawdziwe, jak na Kamień Pomorski, tłumy. Zespół zagrał swoje największe przeboje i nie tylko, i porwał do zabawy zarówno młodszych, jak i starszych.

Na tle zacumowanych jachtów Mariny, w świetle zachodzącego słońca, utwór szczególnie taki jak "Pójdę boso" zabrzmiał magicznie i z pewnością na długo zapadnie zgromadzonym w pamięć.

Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA Dni Kamienia Pomorskiego CZERWIEC 2022 r.- RELACJA
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: