MAL | 03.08.2022 10:05 aktualizacja 20.08.2022 15:39
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/aktualnosci/koncert-ave-maria-w-katedrze-w-kamieniu-pomorskim

Koncert Ave Maria w Katedrze w Kamieniu Pomorskim

Koncert Ave Maria w Katedrze w Kamieniu Pomorskim

W sezonie wakacyjnym już od co najmniej ośmiu lat, odbywają się Letnie koncerty grupy Violin, która naprzemiennie w każdy poniedziałek, prezentuje utwory z cyklu Magiczny Ogród bądź Ave Maria.

W ubiegły poniedziałek, 01.08.2022 r. odbył się koncert poświęcony kompozycjom skupionym wokół tematu Ave Maria.

W katedrze w Kamieniu Pomorskim, w tak niezwykłym miejscu, w kameralnym gronie, wysłuchaliśmy spokojnych, nastrojowych i "uduchowionych" pieśni, które tak pięknie wkomponowują się w cudowny klimat panujący w tej średniowiecznej świątyni. Wybrzmiały utwory klasyczne i te bardziej współczesne jak Ave Maria, będące coverem np. Beyonce czy Jana Maklakiewicza. Oczywiście nie mogło zabraknąć Ave Marii Franciszka Szuberta, która przynajmniej dla polskich słuchaczy jest jedną z wersji najbliższych sercu.

Mieliśmy również przyjemność wysłuchać dwóch utworów w tym Ave Verum, wykonanych na słynnych organach przez Mariusza Stankiewicza, co z pewnością, dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Festiwalu Organowym, może być swego rodzaju jego namiastką.

Ale Małgorzata Oliwiecka-Stankiewicz vel Megan Pearl, wokalistka grupy Violin, nie byłaby sobą, gdyby nie wplotła również innych kompozycji. Dlatego usłyszeliśmy również religijną wersję utworu ABBY w rytm "Winners take it all", czyli cudne "Panie, proszę przyjdź", a wszystko to w sopranowej, klasycznej oprawie.

Utwór na skrzypce i wiolonczelę Jana Sebastiana Bacha pokazał także wielki kunszt i talent artystek, odpowiednio: Joanny Sadłowskiej i Izabeli Krochmal.

A na bis nie mogło zabraknąć oczywiście wspaniałego "HALLELUJA" Leonarda Cohena.

To był kolejny cudowny letni wieczór spędzony w tak doborowym towarzystwie i w przestrzeni z historią sięgającą bez mała tysiąc lat wstecz.

Więcej informacji na temat koncertów w artykułach:Letnie koncerty w kamieńskiej katedrze oraz Letni koncert w Kamieniu Pomorskim - Magiczny Ogród

Koncert Ave Maria w Katedrze w Kamieniu Pomorskim
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: