MAL | 19.07.2022 00:20 aktualizacja 08.08.2022 15:05
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/aktualnosci/koncert-zespolu-unpluggers--miedzywodzie--2022---relacja

Koncert zespołu Unpluggers- Międzywodzie 2022 - relacja

Koncert zespołu Unpluggers- Międzywodzie  2022 - relacja

W miniony poniedziałek, na scenie Parku Miejskiego w Międzywodziu, wystąpił zespół Unpluggers .

Letnia, przyjemna aura i sama tematyka koncertu, czyli największe przeboje Beatlesów, przyciągnęła na skwer w Parku Miejskim prawdziwy tłum wczasowiczów spragnionych przebojów znanych i lubianych oraz oczywiście mających ochotę na " łyczka " kultury, jak to trafnie i humorystycznie określiła wokalistka zespołu Maya Koterba.

Zespół Unpluggers tworzy wspomniana Maya Koterba (vocal, instrumenty perkusyjne, kazoo) oraz Mitro Dymitriadis (gitara, vocal).

Wśród wykonanych piosenek usłyszeliśmy m.in. Let it be, Blackbird, Norwegian Wood, Hey Jude, She's leaving home, With a little help from my friend. Niektóre covery piosenek Beatlesów zyskały nowoczesną aranżację, inne jak Blackbird będące, według słów artystów, doskonałością samą w sobie, wybrzmiały w niezmienionej formie.

Maya Koterba, to absolwentka Szkół i Akademii Muzycznych ze Szczecina ( z którego pochodzi), ale również z Bydgoszczy, gdzie studiowała " Wokalistykę jazzową ". I faktycznie, w zaprezentowanych utworach słychać możliwości wokalne i zdolności do " zabawy " głosem, co możliwe jest do osiągnięcia dzięki prawdziwemu wykształceniu muzycznemu. Dlatego właśnie Maya Koterba nie bała się zaśpiewać typowo popowych piosenek, w lekko jazzującym stylu, czy nawet odwołując się do tradycji country. Odważna interpretacja np. Hey Jude była tego znakomitym przykładem.

Z kolei Mitro Dymitriadis, to " człowiek-orkiestra ". Pochodzący z Grecji muzyk, w swoim repertuarze odwołuje się do muzyki latino, bossa nova, jak również zachodniej (Sting, Simon Garfunkel, Pink Floyd), polskiej, no i oczywiście greckiej np: w projekcie ELLINNIKI KARIADA czy "Greckie Serce". Poza działalnością solową, należy do trzech grup: TREFLES PENES ( wraz z Nikosem Chassirtzis prezentują muzykę grecką), GRUPO COSTA ( wraz Mira Moreno gra muzykę latynoamerykańską) . To także pomysłodawca projektu Unpluggers i " The Beatle Juice ". Jest również założycielem i prezesem (od 2016 r.) Stowarzyszenia SZOK - Szczecińskiej Offensywy Kulturalnej.

Jak to określili sami artyści: pochodzą z dwóch rożnych światów, różnych pokoleń, ale łączy ich (oprócz Szczecina :-)) ta sama wielka miłość do muzyki. I to było widać i słychać na koncercie w Międzywodziu. Wspaniale uzupełniali się pod względem stylu oraz osobowości scenicznej. Oboje rewelacyjni. Z wielkim talentem i głosem. Koncert zespołu Unpluggers zaskakujący (oczywiście pozytywnie), pod względem formy i wysokiego poziomu, w dodatku darmowy! A wszystko to za sprawą Domu Kultury w Dziwnowie, który zorganizował i zaprosił do Międzywodzia tak wspaniałych artystów.

Koncert zespołu Unpluggers- Międzywodzie  2022 - relacja Koncert zespołu Unpluggers- Międzywodzie  2022 - relacja
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: