MAL | 11.07.2022 22:20 aktualizacja 10.10.2023 08:16
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/aktualnosci/letni-koncert-w-kamieniu-pomorskim--magiczny-ogrod

Letni koncert w Kamieniu Pomorskim- Magiczny ogród

Letni koncert w Kamieniu Pomorskim- Magiczny ogród

To był piękny wieczór i piękny koncert. Pod arkadami otaczającymi wirydarz Katedry w Kamieniu Pomorskim wybrzmiały covery utworów popowych i rockowych, zarówno polskich czy angielskich (ale nie tylko), znane i lubiane przez szeroką publiczność, oczywiście wszystko to w klasycznej sopranowej oprawie. W kameralnym gronie ( kilkadziesiąt, może sto osób) panowała rodzinna, przyjazna atmosfera, tak rzadko spotykana na tego typu koncertach, dzięki filigranowej, ale jakże charyzmatycznej solistce, jak również dzięki pozostałym członkom grupy, których "przystępny" i pełen serdeczności sposób bycia udzielały się przybyłej publiczności. Małgorzata Oliwiecka-Stanecka vel Megan Pearl, sopranistka zespołu Violin już od pierwszych chwil nawiązała cudowny kontakt z publiką. Gotyckie sklepienia dodawały całości tajemniczości i magii, bo to przecież był Magiczny Ogród. Każdy utwór poprzedzony był zapowiedzią, czasem wspomnieniem z własnego życia. Łza w oku mogła szczególnie zakręcić się podczas wykonania piosenki Mama grupy Queen, którą poprzedziła wzruszająca relacja solistki z własnego życia.

Pierwszy zaprezentowany utwór to You raise me up (Podnosisz mnie) w oryginale zaśpiewany przez Josha Grobana, prawdziwy hymn ku chwale Boga, który nawet najbardziej nieszczęśliwego człowieka potrafi wewnętrznie (i nie tylko) uleczyć i podnieść na duchu.

Następnie usłyszeliśmy włoskie Vivo per lei Anrdea Boccielego. Piosenka o miłości, ale nie tyle do kobiety, co do muzyki...która daje wolność i nigdy nie zdradza.

Ponieważ to koncert z cyklu romantycznych, temat miłości będzie powracał. Kolejną zaprezentowaną piosenką był, bardzo znany i lubiany cover Tell him (Powiedz mu) Celine Dion, który odwołuje się do uczucia jakie żywi kobieta do mężczyzny.

Ale, żeby nie było zbyt nostalgicznie, usłyszeliśmy również żwawe i wesołe greckie dźwięki Gdybym był bogaty. Tym razem było instrumentalnie i "pierwsze skrzypce"(id est!) przejęły skrzypce i wiolonczela, na których grały odpowiednio: Joanna Sadłowska i Izabela Krochmal, i które dały prawdziwy popis swoich umiejętności. Przy tak skocznych taktach nogi same "rwały" się do tańca, ożywiając publiczność, która nuciła piosenkę, i kołysała się w rytm muzyki.

Po tym radosnym utworze, kolejna piosenka to wspaniałe Memory Barbary Streisand, o kobiecie wspominającej swoje młode lata, ale mimo wszystko nie tracącej nadziei na lepsze jutro. Oczywiście Megan Pearl cudownie poradziła sobie z jego interpretacją.

Nie obyło się oczywiście bez polskiego akcentu. Publiczność bardzo chętnie, wraz z solistką, zaśpiewała kultowe już dzisiaj Tyle było dni Marka Grechuty.

Kolejna piosenka to wspomniane już wcześniej- wzruszające i piękne wykonanie Mama grupy Queen.

Było też Halleluja Leonarda Cohena, czyli utwór-legenda, który melomanii i nie tylko, uwielbiają, w związku z tym było kolejne zaproszenie do wspólnego śpiewania:-).

Następnie usłyszeliśmy My way pierwotnie śpiewane przez Franka Sinatrę, ale tym razem w polskiej wersji językowej- Szczęście jest we mnie Zbigniewa Wodeckiego. I to następny utwór, którego wykonanie chwytało za serce.

Przedostatni utwór to popowa piosenka A thousand years Christiny Perry, w sopranowej, a la klasycznej odsłonie.

I na koniec arcydzieło pod względem interpretacji, ukazujące w pełni zdolności, talent i możliwości wokalne Megan Pearl. Niesamowite wykonanie Bring me to life (Przywróć mnie do życia) zespołu Evanescence o sile miłości, która jest lekiem na chwile zwątpienia i ból istnienia.

Zgromadzona publiczność nagrodziła twórców owacjami na stojąco i gorącymi oklaskami. A na Bis wszyscy razem ponownie zaśpiewali Halleluja L. Cohena.

To był wyjątkowy wieczór z wyjątkowymi artystami w przepięknej scenerii "Magicznego Ogrodu".

Więcej informacji na temat koncertu Magiczny Ogród w artykule Letnie koncerty w kamieńskiej Katedrze

Letni koncert w Kamieniu Pomorskim- Magiczny ogród
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: