MAL | 13.07.2022 18:15 aktualizacja 20.07.2022 15:47
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/aktualnosci/splash-of-colors---2022

Splash of Colors - 2022

Splash of Colors - 2022

Splash of colors to impreza odwołująca się do hinduskiego Święta Holi. W czasie jego trwania, uczestnicy wyrzucają jednocześnie w górę kolorowy proszek, sprawiając, że świat wokół staje się radośniejszy i ładniejszy. Święto Holi w Indiach tradycyjnie obchodzone jest na przełomie lutego i marca dzień po pełni księżyca, zwany Dniem Phalunga. Hindusi w ten sposób żegnają zimę i cieszą się z nadejścia wiosny. Radość wyrażają właśnie poprzez obsypywanie się bajecznie kolorowym proszkiem.

Polska impreza nie za wiele ma wspólnego z hinduską tradycją Święta Holi, ale łączy je jedno: radość i dobra zabawa!

Zgromadzony tłum w trakcie Splash of colors w takt muzyki puszczanej przez DJ-a będącego również i prowadzącym (zwłaszcza w tych mniejszych miasteczkach) wyrzuca do góry różnokolorowy proszek, konsystencją przypominający ...kredę. I całe szczęście łatwo się go zmywa z ubrań i ciała, nieco gorzej rzecz ma się z "pofarbowanymi" włosami, ale dzieciaki są tym zachwycone.

Trzeba przyznać, że wesoły nastrój i dobry humor udzielają się wszystkim, oczywiście szczególnie najmłodszym oraz młodzieży.

W tym sezonie impreza odbyła się już w kilku nadmorskich miejscowościach: w Dziwnowie, Międzywodziu, Pobierowie czy Łukęcinie, ale to nawet nie półmetek wakacji i zgodnie z "grafikiem" organizatorów, jest zaplanowana jeszcze w wielu miejscach polskiego wybrzeża i nie tylko. Tak więc najbliższe Splash of colors odbędzie się w Jarosławcu(15.07), Bobolicach(16.07), Świerznie(23.07), Ustroniu Morskim(24.07).

Dodatkowo w Międzywodziu impreza odbywa się w każdy, wakacyjny czwartek. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest więc na 21.07.2022 w Parku przy ul. Wojska Polskiego o godz. 18:30.

Kolorowy proszek w cenie 10-15 zł można zakupić w trakcie trwania imprezy na stoisku organizatora. Dodatkowo, co jakiś czas DJ rzuca w stronę zgromadzonych darmowe woreczki z proszkiem ku uciesze szczęśliwców, którym udało się je złapać.

Zabawa zazwyczaj trwa około 1,5 godziny

Splash of Colors - 2022 Splash of Colors - 2022 Splash of Colors - 2022 Splash of Colors - 2022
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: