MAL | 26.07.2022 14:40 aktualizacja 28.07.2022 16:07
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/aktualnosci/splash-of-colors--28.07.2022-miedzywodzie

Splash of colors- 28.07.2022 Międzywodzie

Splash of colors- 28.07.2022 Międzywodzie

Tradycyjnie jak co czwartek w Międzywodziu na skwerze przy ul. Wojska Polskiego- Splash of colors.

Dla przypomnienia: Splash of colors to impreza odwołująca się do hinduskiego Święta Holi. W czasie jego trwania, uczestnicy wyrzucają jednocześnie w górę kolorowy proszek, sprawiając, że świat wokół staje się radośniejszy i ładniejszy.

Święto Holi w Indiach tradycyjnie obchodzone jest na przełomie lutego i marca dzień po pełni księżyca, zwany Dniem Phalunga. Hindusi w ten sposób żegnają zimę i cieszą się z nadejścia wiosny. Radość wyrażają właśnie poprzez obsypywanie się bajecznie kolorowym proszkiem.

Polska impreza nie za wiele ma wspólnego z hinduską tradycją Święta Holi, ale łączy je jedno: radość i dobra zabawa!

Zgromadzony tłum w trakcie Splash of colors w takt muzyki puszczanej przez DJ-a będącego również i prowadzącym (zwłaszcza w tych mniejszych miasteczkach) wyrzuca do góry różnokolorowy proszek, konsystencją przypominający ...kredę. I całe szczęście łatwo się go zmywa z ubrań i ciała, nieco gorzej rzecz ma się z "pofarbowanymi" włosami, ale dzieciaki są tym zachwycone.

Trzeba przyznać, że wesoły nastrój i dobry humor udzielają się wszystkim, oczywiście szczególnie najmłodszym oraz młodzieży.

W tym sezonie impreza odbyła się już w kilku nadmorskich miejscowościach: w Dziwnowie, Międzywodziu( co czwartek), Pobierowie czy Łukęcinie, ale to nawet nie półmetek wakacji i zgodnie z "grafikiem" organizatorów, jest zaplanowana jeszcze w wielu miejscach polskiego wybrzeża i nie tylko. A najbliższa impreza: 28.07.2022 w Międzywodziu.

Na oba wydarzenia wstęp wolny, a miejsce spotkania to scena w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego w Międzywodziu. Warto jednak dodać, że na Splash of colors warto zaopatrzyć się w „kolorowy proszek” do kupienia na stoisku organizatora. Cena 10-15 zł.

Splash of colors- 28.07.2022 Międzywodzie
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: