MAL | 20.07.2022 09:14 aktualizacja 21.07.2022 18:14
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/aktualnosci/warsztaty-z-cyklu:-ze-splatanych-korzeni

Warsztaty z cyklu: Ze splątanych korzeni

Warsztaty z cyklu: Ze splątanych korzeni

18 lipca 2022 r. rozpoczął się cykl warsztatów rzemiosła i twórczości ludowej w ramach projektu Ze splątanych korzeni. Inicjatywa ma na celu zachowanie pamięci o tradycjach kulturowych związanych z ziemią kamieńską. Program warsztatów obejmuje np. stworzenie motywu "kamieńskiej pisanki" lub wzoru na wyroby ceramiczne. W tym celu uczestnicy warsztatów będą odwoływać się do skojarzeń związanych z okolicznym terenem, przyrodą czy kuchnią. A wszystko to dzięki środkom pochodzącym z Europejskiego Programu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na realizację projektu otrzymano ponad 30 tysięcy złotych. Dzięki temu warzstaty są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy pod numerem tel. 663-980-133. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty rozpoczynają się o godz. 16.30 i trwają 3-4 godziny.

I tak dzisiejszego dnia tj. 19.07 we wsi CHRZĄSZCZEWO, odbędą się warsztaty dzikiej kuchni, czyli spacer botaniczny i gotowanie na żywym ogniu. Zapowiada się niezwykle ciekawie.

W czasie warsztatów, nie zapomniano o najmłodszych. Podczas gdy dorośli będą uczestniczyć w warsztatach, dla dzieci przygotowano animacje plastyczne i zabawy.

Warsztaty z cyklu: Ze splątanych korzeni
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: