MAL | 16.06.2022 14:27 aktualizacja 09.08.2022 23:35
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/dziwnow/letni-festiwal-gwiazd-sportu-w-dziwnowie

Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie
W Dziwnowie od 2002 r. organizowany jest w sierpniu Letni Festiwal Gwiazd Sportu. Jego pomysłodawcą był dziennikarz i prezenter sportowy- Artur Szulc. To on swoją przygodę z tego typu festiwalami rozpoczął od imprezy "Sportowcy dzieciom" towarzyszącej Festiwalowi Gwiazd w Międzyzdrojach. Ponieważ w Międzyzdrojach postawiono raczej na spotkania z aktorami, Artur Szulc postanowił wykorzystać formułę festiwalu na innym gruncie. Wybór padł na Dziwnów. I tak przy aprobacie ówczesnego burmistrza tego miasta - Zbigniewa Zwolana, postanowiono zorganizować Festiwal Gwiazd Sportu. Założeniem festiwalu było zapraszanie najbardziej utytułowanych, polskich sportowców, uhonorowanie ich osiągnięć, a także umożliwienie spotkania szerokiej publiczności z ich ulubieńcami. Nieocenionym faktem pozostaje sama osoba Artura Szulca, człowieka znającego branżę "od podszewki". To on zachęcił pierwszych sportowców do przyjazdu do Dziwnowa na imprezę, która wówczas nie mogła jeszcze konkurować ze znanym na całą Polskę Festiwalem Gwiazd w Międzyzdrojach. Jednakże charyzma prezentera telewizyjnego i jego znajomość świata sportowców, sprawiła, że od 2002 r. do Dziwnowa zaczęły się zjeżdżać największe gwiazdy polskiego sportu.

Pierwszymi gośćmi festiwalu byli m.in.Bogusław Mamiński, Paweł Nastula, Waldemar Marszałek, Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Andrzej Supron czy Marian Sypniewski. Ideą uroczystości było odsłonięcie w towarzystwie mistrzów olimpijskich, świata i Europy powiększonych replik ich medali wraz z podpisem, umieszczonych na odpowiednich postumentach. Wśród uhonorowanych dotychczas znaleźli się również m.in. Monika Pyrek, Jerzy Dudek, Robert Korzeniowski, Agata Mróz-Olszewska, Szymon Ziółkowski, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Sonik i wielu innych wspaniałych sportowców.

Festiwal okazał się sukcesem i z roku na rok przyciąga coraz liczniejszą widownię. Nie odbył się z powodu pandemii jedynie w 2020 r.

Początkowo gala trwała cały tydzień, później zastała skrócona do trzech dni.

Festiwal, mimo że gwoździem programu, jest odsłonięcie replik medali i spotkania ze sportowcami, to także szereg imprez towarzyszących. Odbywają się więc różnego rodzaju zawody sportowe, w tym dla dzieci jak: przedszkoliada. Organizowane są liczne rozrywki nawet dla najbardziej wymagających. W zeszłym roku można było spróbować strzelić gola Jerzemu Dudkowi, Grzegorzowi Lato czy Mariuszowi Czerkawskiemu. Z Mariuszem Rudawskim można było porozmawiać na temat sprzętu żeglarskiego i o kulisach żeglarstwa, natomiast Bogdan Wołkowski zaprezentował pokaz tricków bilardowych.

Dodatkowymi atrakcjami są koncerty ( w 2021 r. na scenie gościła Patrycja Markowska, zespół IRA i PIERSI), a także wybory Miss Festiwalu. Na zakończenie uroczystości odbywa się pokaz sztucznych ogni.

Festiwal Gwiazd Sportu to jedna z nielicznych okazji by móc z bliska przyjrzeć się i porozmawiać z naszymi idolami, czy po prostu bardzo miło spędzić czas korzystając z wielu oryginalnych atrakcji.

W 2022 r. przypada XX jubileuszowa edycja Festiwalu. Odbędzie się on w dniach 11-13.08. Znana jest też już dokładna lista Sportowców i Artystów, którzy w tym roku odwiedzą Dziwnów. Więcej informacji oraz program Festiwalu dostępne na stronach: Festiwal Gwiazd Sportu-PROGRAM, wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu , bieg "Cztery Mile Jarka.

Adres: Aleja Gwiazd Sportu wraz z replikami medali znajduje się przy budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury na ulicy Reymonta.

Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie Letni Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: