MAL | 24.07.2022 23:06 aktualizacja 27.07.2022 21:11
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/dziwnow/nautica-park--morskie-centrum-nauki-dziwnow

Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów

Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów

Morskie Centrum Nauki - Nautica Park w Dziwnowie ulokowane zostało w drewnianej szopie na wzór dawnych szop rybaków, które służyły im do suszenia sieci. Na tej niewielkiej przestrzeni zgromadzono przedmioty i pamiątki związane z historią Dziwnowa, jak również o tematyce morskiej. Nie ma więc tu niczego przypadkowego. Na ścianach umieszczono także tablice informacyjne o zagadnieniach poruszanych przez przewodnika. Należy się nastawić na opowieść mającą trwać według planu około 1,5 godziny. Nasza jednak grupa była tak dociekliwa i bystra (najmłodsi:-)), że pobyt w Nautica Park wydłużył się do około 2 godzin.

Na początek wizyty mamy więc omówienie historii Dziwnowa, wielkich kataklizmów, które to miasteczko nawiedziły (m.in. rok 1913 i katastrofalny w skutkach sztorm zwany „bałtyckim niedźwiedziem „). Dowiemy się dlaczego Dziwnów jest dziwny i czy woda w Bałtyku jest słona i dużo więcej. W zabawny i „luźny” sposób prowadzący opowie też o faunie i florze Bałtyku oraz jego krótkiej charakterystyce. Będzie również część (w ogrodzie) poświęcona zagadnieniu bezpieczeństwa na morzu i wszystkiemu co związane z ewakuacją z …tonącego statku, a to w nawiązaniu do tragedii promu Jana Heweliusza. A na koniec - „bałtyckie złoto”, o jego powstaniu i rozpoznawaniu oraz o różnicach między szlachetnym bursztynem bałtyckim, a tym podrabianym.

Wizyta w Nautica Park w Dziwnowie to DUŻA porcja wiedzy i ciekawostek przeznaczonych zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Adres: Morskie Centrum Nauki- Nautica Park, ul. Parkowa 6, zaraz przy Parku Miejskim, Dziwnów.

Bilety w cenie 30 zł normalny i 25 zł ulgowy. Płatność tylko gotówką. Obowiązuje rezerwacja biletów pod nr tel. 690-504-308.

Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów Nautica Park- Morskie Centrum Nauki Dziwnów
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: