MAL | 24.07.2022 21:43 aktualizacja 24.07.2022 22:50
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/dziwnow/park-miejski-i-park-zdrojowy-w-dziwnowie

Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie

Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie

Dziwnów poszczycić się może wieloma zielonymi terenami, idealnymi na relaks i spacer. W mieście, oprócz mniejszych skwerków, są dwa parki: Park Miejski, dość sporych rozmiarów, położony w samym "sercu" Dziwnowa, wzdłuż wydmy u zbiegu ulic H. Sienkiewicza, a Parkową. W 2019 r. przeszedł rewitalizację- ustawiono w nim m.in. białe altany, idealne do schronienia się przed letnim żarem, na wzór altan w Parku Zdrojowym. Odnowiono parkowe alejki, po których można w bezpieczny sposób, z dala od samochodów, jeździć na rowerach bądź, na tak bardzo popularnych ostatnimi czasy, gokartach. Jest też nowoczesna siłownia pod chmurką, jedna z kilku w mieście.

Tuż obok, przy ul. Sienkiewicza znajduje się również niedawno zmodernizowany plac zabaw dla dzieci. Oprócz zjeżdżalni starszego typu, postawiono nowoczesne ślizgawki, "pajączka" i inne atrakcje.

Park Zdrojowy natomiast znajduje się przy wjeździe do Dziwnowa, od strony Dziwnówka, na samym początku Wybrzeża Kościuszkowskiego, które ciągnie się aż do sezonowej Mariny i Portu Jachtowego. I tutaj, podobnie jak w Parku Miejskim, są ustawione trzy białe altany, nawiązujące stylem do najlepszych tradycji przedwojennych. Na terenie Parku znajduje się Pomnik Zwycięstwa odsłonięty w 1963 r., a postawiony w celu upamiętnienia żołnierzy, poległych w 1945 r. w walkach o Mierzeję Dziwnowską. W Parku Zdrojowym znajduje się darmowy kort tenisowy, dostępny dla chętnych przez cały rok, boisko Orlik i plac dla dzieci. Są też dwie siłownie "pod chmurką": jedna tuż obok kortów tenisowych, druga blisko placu zabaw.

Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie Park Miejski i Park Zdrojowy w Dziwnowie
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: