MAL | 11.06.2022 00:43 aktualizacja 11.07.2022 23:36
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/dziwnowek/dlaczego-wybrac-dziwnowek-na-urlop?

Dlaczego wybrać Dziwnówek na urlop?

Dlaczego wybrać Dziwnówek na urlop?
Dziwnówek to mała miejscowość, ale skrywa w sobie wiele zalet i możliwości.

W linii prostej od Szczecina oddalona jest o około 60 km, a więc jest to najbliższa nadmorska miejscowość od stolicy Pomorza Zachodniego; od Świnoujścia i przejścia granicznego dzieli ją około 50 km. W odległości 7 km natomiast znajduje się Kamień Pomorski, bardzo urokliwe miasto ze swoją słynną Katedrą oraz pięknym Ratuszem górującym nad Zalewem Kamieńskim.

Zalety Dziwnówka to nie tylko bliskość do ważnych miast regionu, ale przede wszystkim to jego położenie, które sprawia, że wiele osób wraca w te rejony od lat. Z jednej strony bowiem Dziwnówek znajduje się nad samym morzem, z szeroką, piękną plażą, z drugiej zaś strony położony jest nad brzegami Zalewu Kamieńskiego, będącego częścią Zalewu Szczecińskiego. Latem często można obserwować nad Zalewem amatorów sportów wodnych, zwłaszcza kitesurfingu. Zresztą to właśnie tutaj jest też szkółka dla chętnych chcących nabyć bądź doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie.

Dziwnówek to mała miejscowość, bez wielkomiejskiego "nadęcia". Jest swojsko i uroczo zarazem. Bogate zaplecze noclegowe oraz gastronomiczne, sprawia, że miejscowość ta jest tak popularna wśród turystów. Jak na tak niewielką przestrzeń, do wyboru jest kilka restauracji, wśród nich są te z bardziej wyszukanymi daniami, jak i bary z obiadami domowymi.

Dzieci też nie będą narzekały na nudę. W samym Dziwnówku jest wiele sezonowych atrakcji nastawionych na najmłodszych: są rozstawione dwa namioty z kulkami, dmuchańce do skakania, tor do zjazdy na kole i wiele innych. Latem do Dziwnówka przyjeżdża również wesołe miasteczko, z karuzelami, trampolinami, szybkim pociągiem i wieloma innymi atrakcjami. W jednym z pawilonów przy ulicy Kamieńskiej organizowane są nawet zajęcia plastyczne dla milusińskich pod fachowym okiem Pani Artystki.

W Dziwnówku oprócz wielu małych sklepików i butików oferujących przeróżne pamiątki, zabawki, ubrania i wiele innych, mamy do wyboru dwa duże sklepy wielobranżowe: Dino i Polo Market i kilka pomniejszych jak: Żabka czy Lewiatan.

Ponadto od maja do września funkcjonuje w Dziwnówku przy ulicy Zaułek punkt apteczny, kolejny punkt apteczny otwierany jest w czerwcu przy ul. Kamieńskiej.

W Dziwnówku w sezonie letnim ustawione są także przy ulicy Kamieńskiej co najmniej dwa bankomaty.

Jest też tutaj kościół p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, w którym w okresie wakacyjnym w niedzielę odprawiane są cztery Msze św., a w dni powszednie - jedna Msza św.

Są więc to kolejne niewątpliwe atuty, dlaczego warto wybrać Dziwnówek jako cel swojego wypoczynku, gdyż mimo że nieduży, to Dziwnówek posiada w ofercie wszystko czego potrzebuje urlopowicz.

Dlaczego wybrać Dziwnówek na urlop?
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: