MAL | 12.06.2022 14:11 aktualizacja 11.07.2022 23:31
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/dziwnowek/dziwnowek

Dziwnówek

Dziwnówek
Dziwnówek to mała, nadmorska wieś. Poza sezonem liczy około 400 mieszkańców. W okresie letnim do Dziwnówka może przybyć aż kilkanaście tysięcy. Wszystko to dlatego, że na tej niewielkiej przestrzeni do wyboru jest bogate zaplecze noclegowe i gastronomiczne.

Noclegi w Dziwnówku dostosowane są na każdą kieszeń: mamy tu dwa hotele z basenami wewnętrznymi, pensjonaty, są apartamentowce, prywatne kwatery, domki letniskowe czy pola kempingowe.

Poza szerokim wyborem noclegów, w Dziwnówku jest kilka restauracji i barów. Niektóre z nich czynne są przez cały rok, co sprawia, że ta kiedyś opustoszała poza sezonem mieścina, cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko latem.

Ponadto uznanie Dziwnówka jako miejscowości posiadającej walory uzdrowiska sprawia, że hotele i pensjonaty mają obłożenie przez cały rok. Wszystko to dzięki dużej zawartości jodu w powietrzu i prozdrowotnym wpływem wspaniałego, nadmorskiego lasu rozciągającego się się od wschodniej granicy Dziwnówka w kierunku Łukęcina na odległość co najmniej 5 km.

Dziwnówek
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: