Plaża w Dziwnówku była poszerzana w 2019 roku, a w Dziwnowie w 2020 r., dlatego dzisiaj te plaże uznane są za jedne z najbardziej zadbanych plaż polskiego wybrzeża.
W Dziwnówku mamy sześć zejść na plażę, przy jednym z nich latem rozkładane są dmuchańce czy też bary plażowe.
Od wschodniej granicy Dziwnówka rozciąga się las nadmorski, przez który przebiegają liczne ścieżki piesze oraz szlaki rowerowe, które prowadzą do Łukęcina, Trzęsacza i dalej do Pobierowa. Las porośnięty jest na klifie, z którego roztacza się piękny widok na Morze Bałtyckie. Klif w Dziwnowie objęty został ochroną rezerwatową celem zachowania wyjątkowego krajobrazu powstałego dzięki naturalnym procesom abrazji. Obszar, na jakim się znajduje, obejmuje wydmy oraz tereny leśne – to właśnie z ich erozji wyłonił się klif.
Spacerując po plaży, można dostrzec pozostałości fortyfikacji Batalionowego Rejonu Umocnionego dla 17. Baterii Artylerii Stałej odsłaniane coraz bardziej w wyniku postępującej erozji i po każdym silniejszym sztormie. Dzięki temu naszym oczom spod podnóża klifu wyłaniają się umocnienia, tunele, punkty obserwacyjne i stanowiska karabinów maszynowych powstałe w latach 50. XX wieku.
Dziwnów z kolei poszczycić się może zaciszną 2-kilometrową promenadą nadmorską, rozbudowaną i odnowioną, przynajmniej częściowo, w 2018 r. Promenada w Dziwnowie jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc spacerowych turystów i jego mieszkańców. Szczególnie nowy odcinek jest cudownie wkomponowany w krajobraz, z licznymi ławeczkami skierowanymi w stronę morza i miejscami do wypoczynku.
Na zachodnim skraju Dziwnowa, idąc morzem, dojdziemy do ujściowego odcinka Dziwny, która została odzielona od plaży faloochronem-kolejną atrakcją miasteczka.
Warto dodać, że plaże w Dziwnowie i Dziwnówku uznane zostały za jedne z najczystszych plaż wybrzeża, a w 2013 r. otrzymały nawet certyfikat "Błękitnej flagi" ze względu na wysoki standard kąpielisk i czystość wód.