MAL | 05.09.2023 21:38 aktualizacja 10.09.2023 15:46
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/dziwnowek/szlaki---trasy-rowerowe-i-piesze-w-dziwnowku

Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku

Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku
Dziwnówek oprócz pobytu nad morzem i jeziorem oferuje możliwość zadbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną. Turyści mogą skorzystać ze szlaków rowerowych. W przypadku braku dwóch kółek, rower można wypożyczyć lub wybrać się na wycieczkę pieszo.

Międzynarodowy szlak rowerowy EuroVelo 10/13 w Dziwnówku

Przez Dziwnówek przebiega międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 10 i 13 promująca rozwój turystyki rowerowej. Trasa ogólnie prowadzi wokół Morza Bałtyckiego.

Czy EuroVelo 10/13 to to samo co Velo Baltica ?

Nazwa Velo Baltica określa polską część międzynarodowej trasy EuroVelo mierzy ok. 540 km długości. Rozpoczyna się w Świnoujściu ,a kończy w Elblągu i jest jedną z najdłuższych tras rowerowych w Polsce.

Trasa rowerowa / piesza Dziwnówek – Mędzywodzie – Dziwnówek

Dystans : ok 18 km

Dystans Nawierzchnia : asfalt, kostka brukowa

Trasa przebiega przy drodze głównej, możemy m.in. podziwiać nabrzeże Dziwnowa od strony rzeki Dziwnej. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby Dziwnów zobaczyć od strony morza.

Trasa rowerowa / piesza Dziwnówek – Łukęcin – Dziwnówek

Dystans : ok. 10 km

Nawierzchnia : asfalt lub droga leśna

Do wyboru mamy dwie trasy. Pierwsza asfaltowa biegnąca przy drodze głównej. Natomiast druga biegnie przez las. Trasę najlepiej rozpocząć od ul. Wolności w Dziwnówku. Podczas wycieczki możemy rozkoszować się pięknymi widokami przyrody: morze, las. A także zanurzyć się w relaksujących dźwiękach natury.

Trasa rowerowa / piesza Dziwnówek – Kamień Pomorski – Dziwnówek

Dystans :ok. 20 km

Nawierzchnia : kostka brukowa, droga gruntowa

Oprócz tras nadmorskich, możemy wybrać się z Dziwnówka na wycieczkę rowerową lub pieszą do Kamienia Pomorskiego. Trasa przebiega wzdłuż Zatoki Wrzosowskiej i Zalewu Kamieńskiego , przez miejscowość Wrzosowo. Możemy tam kontynuować trasę wzdłuż drogi głównej, lub skręcić w prawo przed sklepem sklepie Lewiatan i kontynuować wycieczkę drogą częściowo gruntową przy samym Zalewie Kamieńskim . Spacer wzdłuż Zalewu Kamieńskiego na trasie Kamień Pomorski- Żółcino-Wrzosowo. Opcja ta jest bardzo interesująca z uwagi na bardzo atrakcyjne widoki przyrody.
Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku Szlaki - trasy rowerowe i piesze w Dziwnówku
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: