MAL | 25.07.2022 16:08 aktualizacja 29.08.2022 11:04
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/inne/papugarnia-pobierowo

Papugarnia Pobierowo

Papugarnia Pobierowo
Tuż przy tętniącej życiem ulicy Grunwaldzkiej, przy zejściu na plażę od ul. Jana z Kolna, mieści się budynek Papugarni. W niepozornym z zewnątrz obiekcie, spotkamy duże i nieco mniejsze; kolorowe, ale również i białe czy szarawe, zadziorne i …troszkę leniwe, a może po prostu już nieco zmęczone odwiedzinami, papużki.

Aby stworzyć dogodne im warunki do życia, wewnątrz hali ustawiono gałęzie, czy też "rusztowania", pod sufitem zaś rozwieszono sznurki, na których z miłą chęcią przesiadują te egzotyczne ptaki. Podłogę natomiast wyłożono trocinami.

Ponieważ papugi to ptaki z charakterem, to nie witają nas z "otwartymi ramionami". Aby zasłużyć na ich łaskawość, czasem należy uzbroić się w iście anielską cierpliwość i poczekać na moment, żeby zechciały do nas podlecieć czy się nami zainteresować. Choć może rano (a byliśmy po południu) są bardziej aktywne i bardziej ... głodne. Bo czasem trzeba je "prosić", aby się poczęstowały przysmakami, głównie słonecznikiem (do kupienia przy kasie), które im przynosimy. Ale wystarczy przeczekać, pochodzić między żerdziami, i w końcu zaczną wykazywać zainteresowanie i nawet przysiądą na rękach, ramionach czy głowie. Niektóre z nich, te bardziej ciekawskie zaczną też iskać włosy lub skubać kurtkę, na co nie można im pozwolić bo mogą wydłubać dziurę w materiale. Czasem jakaś bardziej odważna papużka zaczyna też "bawić" się włosami, a nawet może chwycić za kolczyki. Z tego też względu, przed wejściem do hali, obsługa zaleca zdjęcie biżuterii. A trzeba pamiętać, że wśród papug najbardziej zadziorne, ciekawskie i przylatujące do ludzi to ARY, których dziób jest wielki oraz twardy.

Papugarnia w Pobierowie liczy wiele egzotycznych gatunków papug. Oprócz wspomnianych z gatunku ARA (np. Kasztanowoczelna, Szafirowa- przepiękna i olbrzymia, jak usiadzie na ręce to czuć jej ciężar:-), Marakana i inne), spotkamy też przesympatyczną i bardzo przyjaźnie do ludzi nastawioną białą Kakadu (Salomońską), oprócz tego Aleksandrettę Wielką, Rozellę Królewską, a nawet papużki nierozłączki i inne.

Wizyta w Papugarni z pewnością będzie dla dzieci i dla dorosłych dużą frajdą, choć czasem trzeba poczekać na przychylność tych pięknych ptaków.

Adres: ul. Jana z Kolna 3; 72-346 Pobierowo

Więcej informacji nt biletów i godzin otwarcia pod nr tel. +48 532-307-028

Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo Papugarnia Pobierowo
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: