MAL | 10.08.2022 12:17 aktualizacja 25.08.2022 18:08
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/miedzywodzie/wesole-miedzywodzie

Wesołe Międzywodzie

Wesołe Międzywodzie

Międzywodzie to niewielka wieś w gminie Dziwnów licząca niespełna 700 stałych mieszkańców, w sezonie letnim staje się wesołą, gwarną miejscowością. Życie skupia się praktycznie wokół skweru i przy samej ulicy Wojska Polskiego oraz przy ul. Rybackiej. To swoiste centrum Międzywodzia, w którym życie kwitnie od rana do nocy, za sprawą wielu zlokalizowanych przy tych alejkach punktów gastronomicznych, usługowych i handlowych. W niektórych barach i restauracjach codziennie wieczorem grana jest muzyka na żywo, dzięki czemu czuje się tu prawdziwie wakacyjną, radosną atmosferę nadmorskiego wypoczynku. Bo trzeba przyznać, że atrakcji, w porównaniu z dużo większym Dziwnowem, jest zdecydowanie mniej, to jednak Międzywodzie ma swój klimat i urok i przyciąga tu chętnych do zabawy. O rozrywkowym charakterze miejscowości niech świadczy chociażby rozlokowany na plaży duży namiot, w którym można się czegoś napić i zjeść, a wieczorami potańczyć. Jest to o tyle nietypowe, że takie namioty zakazane zostały w innych wypoczynkowych miejscowościach gminy, czyli w Dziwnowie i Dziwnówku.

Skwer przy ul. Wojska Polskiego

Miejscowość bardzo dużo zyskuje dzięki niewielkiemu skwerowi, na którym zbudowano scenę. To tutaj odbywają się koncerty ( np. zespołu Unpluggers), czy zawody sportowe jak np: lato z Olimpijczykami, od czasu do czasu organizowane są darmowe animacje. Nieopodal skwerku praktycznie codziennie ktoś śpiewa, gra na instrumentach, często to młodzież chcąca zarobić na wakacyjne przyjemności.

Bałtycki Park Edukacyjny

Tuż obok Kościoła przy ul. Bałtyckiej mamy Bałtycki Park Edukacyjny.

Rozrywkowe Międzywodzie

Promenada w Międzywodziu

Rozrywkowe Międzywodzie

Kolejną wielką zaletą Międzywodzia jest promenada usytuowana na wydmie wśród sosnowego lasku z przedzierającym się zza drzew widokiem morza. Nie jest wprawdzie tak długa jak w Dziwnowie, ale ma swój klimat, zwłaszcza gdy jakiś utalentowany grajek wygrywa na skrzypcach Halleluja czy It’s time to say goodbye.

Z kolei bliskość Wolińskiego Parku Narodowego rozciągającego się tuż za zachodnimi granicami Międzywodzia, sprawia że mamy tu wyjątkowo czyste i świeże powietrze oraz możliwość spaceru do nieodległych klifów nadmorskich.

Pirs i Przystań Jachtowa

Rozrywkowe Międzywodzie

Warto również wspomnieć o Pirsie i niewielkiej Przystani Jachtowej, które są jednym z ulubionych miejsc spacerowych urlopowiczów. Przystań ulokowana jest na nabrzeżu Zalewu Kamieńskiego i to jest kolejny atut Międzywodzia- czyli położenie na wyspie Wolin pomiędzy morzem a Zalewem Kamieńskim. Z Pirsu widać m.in. zabudowę Kamienia Pomorskiego. Znajduje się tam również wypożyczalnia kajaków oraz rowerków wodnych. Można także skorzystać z oferty godzinnego rejsu katamaranem po wodach Zalewu aż po sam sławetny głaz narzutowy.

Historia Międzywodzia

Międzywodzie, w porównaniu do sąsiednich miejscowości jak Dziwnów czy Dziwnówek, jest stosunkowo młodą wioską nadmorską. Jego historia sięga końca XIX wieku, kiedy to powstało pierwsze kąpielisko. Do II wojny światowej rozwijało się powoli. O wzroście jego znaczenia można dopiero mówić od lat 70-tych XX wieku. Dziś jest to jedna z popularniejszych miejscowości tej części wybrzeża.

Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie Wesołe Międzywodzie
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: