MAL | 24.08.2022 20:53 aktualizacja 25.08.2022 17:47
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/pobierowo/oko-iluzji--pobierowo

Oko Iluzji- Pobierowo

Oko Iluzji- Pobierowo
Oko Iluzji w Pobierowie to w pewnym sensie kontynuacja czy też nawiązanie do Magicznego domku. Jednak oprócz czysto rozrywkowego charakteru, spełnia też szczyptę edukacyjnej roli. Szczególnie w pierwszej sali mamy przykłady iluzji stosowanych już wiele wieków temu. Zobacz również Magiczny Domek.

Zwiedzający mogą sami sprawdzić na czym polega określona sztuczka na podstawie samodzielnie przeprowadzonych prostych doświadczeń np. kręcąc podstawkę z konkretną figurą geometryczną, w lustrze zobaczymy jakie tworzy się złudzenie optyczne.

Oko Iluzji- Pobierowo

Przy każdym doświadczeniu są również krótkie opisy na temat danej sztuczki. Niestety napisane językiem trochę zbyt trudnym dla dzieci. Po wytłumaczeniu jednak o co chodzi w określonym przykładzie, w mig chwytają zasady, choć układanie prostych puzzli pod innym kątem, w specjalnych okularach przysparza trudności niemal wszystkim. I mimo że po pewnym czasie można zrozumieć mechanizm tej iluzji, to ułożenie małych, prostych puzzli okazuje się wyzwaniem.

Oko Iluzji- Pobierowo
Oko Iluzji- Pobierowo

Po tej edukacyjnej, jednak krótkiej części wchodzimy do labiryntu luster. Kiedyś popularna rozrywka, dzisiaj takie lustra spotykamy zazwyczaj tylko w turystycznych miejscowościach. Jest jeszcze i druga sala z labiryntem luster niedaleko wyjścia, oczywiście nieco różniącym się od pierwszej.

Oko Iluzji- Pobierowo

Mamy też pomieszczenie z pomalowanymi na ścianach rysunkami zwierząt, które, gdy będziemy patrzeć na nie z odpowiedniego miejsca przez kamerę telefonu, wydadzą się być trójwymiarowe.

Oko Iluzji- Pobierowo
Oko Iluzji- Pobierowo

Kolejna sala to kolejna iluzja- z jednej strony pokoju człowiek wydaje się być wielki, z drugiej-malutki. Niezła sztuczka:-).

Oko Iluzji- Pobierowo

A w sali obok, nasza głowa znajdzie się na talerzu gotowa do skonsumowania.

Oko Iluzji- Pobierowo

Jest jeszcze kosmo-sala, idealna do stworzenia pięknego zdjęcia na tle rozgwieżdżonego nieba i gdzie gwiazdy są na wyciągnięcie ręki.

Oko Iluzji- Pobierowo

W sali z „Angielskim domkiem” oraz z „blokami z batmanem” mamy natomiast bezpośrednie nawiązanie do Magicznego domku. I mimo że błędnik nie będzie tak szalał jak we wspomnianym domku, to osoby wrażliwe na takie bodźce, mogą poczuć lekkie zawroty głowy.

Oko Iluzji- Pobierowo

Ogólnie polecamy, choć nie należy nastawiać się na jakąś wysublimowaną rozrywkę. Na plus- możemy uzyskać rabat na wejście: bilet normalny kupimy w cenie ulgowego, po okazaniu wcześniej zakupionego biletu w Magicznym domku.

Oko Iluzji- Pobierowo

Adres: ul. Grunwaldzka 35, Pobierowo; na tyłach Magicznego domku, na terenie ośrodka wypoczynkowego Laguna, nr tel. 504-014-479.

Zobacz również Magiczny domek.

Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo Oko Iluzji- Pobierowo
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: