MAL | 13.08.2022 09:45 aktualizacja 26.08.2022 20:03
https://dziwnowek.net.pl/atrakcje/rewal/park-wieloryba--rewal

Park Wieloryba- Rewal

Park Wieloryba- Rewal

Park Wieloryba w Rewalu to punkt obowiązkowy dla wielbicieli podwodnego świata, ale nie tylko. Cała rodzina znajdzie bowiem dla siebie coś ciekawego.

Starsze dzieci zainteresuje wygląd ryb i morskich ssaków oraz ciekawostki związane z ich trybem życia. Młodsze pewnie będą chciały jak najszybciej skorzystać z dmuchańców, statku pirackiego, huśtawek i skakańców.

Park Wieloryba podzielony został na cztery części tematyczne. Pierwsza o Bałtyku przedstawia ryby i ssaki morskie zamieszkujące nasze morze.

Park Wieloryba- Rewal

Makiety morskich stworzeń wykonane są z wielką starannością. Przy każdym okazie także opis danego gatunku.

Park Wieloryba- Rewal

Całość utrzymana w odpowiednim klimacie: na płotach porozwieszane sieci rybackie, rzucone liny, poustawiane beczki czy skrzynie, niby niedbale, ale wszystko dokładnie przemyślane. Dodatkowo z ustawionych gdzieniegdzie stylizowanych na starodawne głośników, wydobywają się dźwięki szumu morza. A na końcu tej części jest też i kuter rybacki

Park Wieloryba- Rewal

Następnie przechodzimy do Gigantów z Oceanów.

Park Wieloryba- Rewal

To tu w skali 1:1 zobaczymy największe walenie na naszej planecie. W niewielkim drewnianym domku można również obejrzeć film nt. tych ssaków.

Park Wieloryba- Rewal

I tutaj też usłyszymy dźwięki jakie wydają wieloryby. Fajny pomysł.

Troszkę szkoda, że akurat remontowana była "zagroda rekinów" i można było na nie popatrzeć tylko z daleka.

Park Wieloryba- Rewal

Jest też część Parku, w którym są krewetki czy koniki morskie, tym razem w dużym powiększeniu, podobnie jak Rekin żarłacz.

Park Wieloryba- Rewal

W Parku Wieloryba jest też "miejsce pamięci" Aleksandra Doby, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk.

Dzieci zainteresuje mini-papugarnia. Jedzenie dla ptaków do kupienia przy wejściu.

Park Wieloryba- Rewal

Na najmłodszych czeka zaś na koniec wycieczki duży plac zabaw ze wspomnianymi dmuchańcami, skakańcami, statkiem rybackim. W Parku Wieloryba ponoć są też animacje z piratem i wspólne szukanie skarbów. Niestety jako, że wycieczka wyszła spontanicznie i nie planowaliśmy wcześniej wizyty, dlatego nie dopytaliśmy się godziny, kiedy są animacje.

Obok placu zabaw jest bar, miejsce do zjedzenia, a także porozstawiane leżaki.

Park Wieloryba- Rewal

Tuż przy wyjściu "komórka" z zombiakiem- zapewne nawiązanie do ZOMBIELAND-u, który znajduje się po sąsiedzku.

Park Wieloryba- Rewal

Park Wieloryba w Rewalu jest godną polecenia rozrywką. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości za taką ilość atrakcji, a jak są jeszcze dodatkowe animacje- to już w ogóle super. Jedynie warto wspomnieć, że teren jest bardzo nasłoneczniony, co może spowodować, że wizyta w parku w upalny dzień być nieco męcząca.

Adres: ul. Kamieńska 1C, Rewal; nr tel. 500-791-752

Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal Park Wieloryba- Rewal
Zobacz również najnowsze artykuły:
Sprawdź noclegi: